Aký je rozdiel medzi peptidmi a steroidmi?

Peptidy, steroidy, skúsenosti, účinky a aké sú medzi nimi rozdiely?

Poďme sa pozrieť na rozdiel medzi peptidmi a steroidmi. Taktiež sa pozrime na účinky peptidov a skúsenosti s peptidmi. Ako príklad použijeme testosterón a zvýšenie jeho hladiny.

Užívanie anabolických steroidov ako je napríklad testosterón, ktorý je najmä v kulturistike mimoriadne obľúbený, môže spôsobovať rôzne nepriaznivé účinky v ľudskom tele (napríklad zmenšovanie semenníkov a iné problémy s plodnosťou u mužského aj ženského pohlavia). Proteínové peptidy naopak, keďže sú zamerané len na signály, napr. na zvýšenie prirodzenej produkcie testosterónu, nemajú také nepriaznivé účinky ako anabolické steroidy, preto sú proteínové peptidy oveľa bezpečnejšie a samozrejme aj prirodzenejšie.

Peptidy podporujú aspekty ako je napríklad dlhovekosť, zatiaľ čo steroidy sú oveľa krátkodobejšieho charakteru, teda ich priaznivé účinky, a viac nebezpečné z dlhodobého hľadiska, a to aj napriek veľmi rozšírenému používaniu populárneho testosterónu hlavne v kulturistike a iných silových športoch.

Záver

Peptidy a steroidy sú si podobné, no zároveň sú veľkými protikladmi. Hlavný rozdiel je v tom, že anabolické steroidy neprirodzene zvyšujú hladinu testosterónu v tele, zatiaľ čo proteínové peptidy jednoducho zvyšujú signál, ktorý umožňuje telu vytvárať väčšie množstvo tohto hormónu prirodzene.

Takže peptidy sú oveľa bezpečnejšou možnosťou, aj keď veľa športovcov a kulturistov stále preferuje používanie steroidov. Malo by sa však spomenúť, že jednotlivé steroidy aj peptidy majú tiež rôzne účinky a účely. V tomto článku sme použili ako príklad testosterón, a jeho účel budovania svalov na zjednodušenie vysvetlenia rozdielu medzi proteínovými peptidmi a anabolickými steroidmi.

Použitie proteínových peptidov

Nami ponúkané produkty slúžia výhradne na účely vedeckého výskumu a vývoja. Nami ponúkané produkty nie je možné použivať ako liečivo, či liek, účinné látky, prípadne kozmetické výrobky alebo zdravotnícke pomôcky. Tiež ich nie je možné využívať pre kozmetickú výrobu, rovnako nie pre ľudskú spotrebu (ani ako potravinu, či výživový doplnok) alebo inými spôsobomi na ľudoch alebo zvieratách.

V článku v žiadnom prípade nenabádame na užívanie anabolických steroidov, príp. iných hormónov. Slúži len pre informatívne účely.

Zdroj

What Is the Difference Between Peptides and Steroids?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *